Nagroda Dziennikarzy Małopolski zawieszona

Kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski z wielkim żalem podjęła decyzję, że w 2020 roku – ze względu na pandemię koronawirusa – nie zorganizuje gali wręczenia nagród. Wybieramy model noblowski, w przyszłym roku przyznamy nagrody za dwa lata.

XVII gala wręczenia nagród planowana była na 29 maja 2020 roku. Niestety nie jesteśmy w stanie z pełną odpowiedzialnością podjąć decyzji innej, niż jej odwołanie. W 2021 roku nagrodzimy naszych zdolnych i pracowitych dziennikarzy z Małopolski za dwa lata podczas jednej uroczystości. Wariant noblowski okazał się najbardziej realny nie tylko ze względu na zakaz zgromadzeń, ale też członkowie kapituły, jak wszyscy pracownicy mediów, mają obecnie ręce pełne roboty.

Osoby, które miały w planach zgłoszenie swoich materiałów w tej edycji konkursu bardzo prosimy o ich zachowanie – zapiszcie je sobie w bezpiecznych miejscach. Obiecujemy, że przyjrzymy im się z taką samą wnikliwością, jak te realizowane bliżej terminu posiedzenia kapituły.

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom za dotychczasowe wsparcie, wierzymy, że w przyszłym roku i galę, i bal dziennikarzy zorganizujemy z jeszcze większym przytupem niż zwykle.

Życzymy wam spokojnej i owocnej pracy. Na wspólne świętowanie zapraszamy wiosną 2021.

Kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski